AÖF Okul Öncesi 3.Sınıf ve 4.Sınıf Paylaşım Başlığı (13-14 Öğretim Yılı ) - Sayfa 29


             

Ä°letiÅŸim


 05xx xxx xx xx


vbnetron


[email protected]

×

AÖF Okul Öncesi 3.Sınıf ve 4.Sınıf Paylaşım Başlığı (13-14 Öğretim Yılı )

Like Tree11Likes

Konu: AÖF Okul Öncesi 3.Sınıf ve 4.Sınıf Paylaşım Başlığı (13-14 Öğretim Yılı )

  1. #281
    ..gözde.. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    22.Mart.2010
    Nereden
    İstanbul
    Mesajlar
    871
    @..gözde..







    arkadaşlar benim etkinlik planım böyle var mı bir eksik yada yanlışlık?

  2. #282
    emeru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    30.Ekim.2009
    Mesajlar
    269
    @emeru







    Alıntı ..gözde.. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ETKİNLİK 1

    TÜRKÇE DİLİ ETKİNLİĞİ

    BİLİŞSEL GELİŞİM

    KAZANIM VE GÖSTERGELERİ

    Kazanım 1: Nesne/durum/olaya dikkatini verir.
    Göstergeleri:
    1. Dikkat edilmesi gereken nesne/durum/olaya odaklanır.
    2. Dikkatini çeken nesne/durum/olaya yönelik sorular sorar.
    3. Dikkatini çeken nesne/durum/olayı ayrıntılarıyla açıklar.


    DİL GELİŞİMİ
    KAZANIM VE GÖSTERGELERİ
    Kazanım 3: Söz dizimi kurallarına göre cümle kurar.
    Göstergeleri:
    1. Düz cümle kurar.
    2. Olumsuz cümle kurar.
    3. Soru cümlesi kurar.
    5. Cümlelerinde öğeleri doğru kullanır.
    Kazanım 10: Görsel materyalleri okur.
    Göstergeleri:
    1. Görsel materyalleri inceler.
    2. Görsel materyalleri açıklar.
    3. Görsel materyallerle ilgili sorular sorar.
    4. Görsel materyallerle ilgili sorulara cevap verir.
    5. Görsel materyalleri kullanarak olay, öykü gibi kompozisyonlar oluşturur.


    SOSYAL VE DUYGUSAL GELİŞİM
    KAZANIM VE GÖSTERGELERİ
    Kazanım 12: Değişik ortamlardaki kurallara uyar.
    Göstergeleri:
    3. İstekleri ile kurallar çeliştiğinde kurallara uygun davranır.



    ÖĞRENME SÜRECİ
    HikayeÖncesi Etkinlikler
    Sohbet
    Çocuklarla mevsimler hakkında sohbet edilir. Mevsimlerin ayları, özellikleri, her mevsimin doğaya getirdiği değişiklikler hakkında konuşulur. Ardından parmak oyununa geçilir.
    Parmak Oyunu
    KIŞ BABA
    Tık tık tık (el ile kapı çalma hareketi yapılır)
    -kim o (sağ el baş parmağı konuşturulur.)
    -Benim (sol el baş parmağı konuşturulur.)
    -Sen kimsin (sağ el baş parmağı konuşturulur.)
    -Ben kış babayım (sol el baş parmağı konuşturulur.)
    -Hem yağmur hem soğuk hem de karım (sol el baş parmağı konuşturulur.)
    -Kış baba bana ne getirdin (sağ el baş parmağı konuşturulur.)
    -Mandalina portakal biraz da soğuk getirdim (sol el baş parmağı konuşturulur.)
    -Ay üşüdüm git (sağ el baş parmağı konuşturulur, titreme hareketi yapılır.)
    -Gitmem 3 ayım var benim aralık, ocak, şubat. Sıkı giyinirsen, güzel beslenirsen benden sana zarar gelmez. Hoşça kal küçük çocuk. (sol el baş parmağı konuşturulur, giyinme ve yemek yeme hareketleri yapılır, el sallanır.)
    Hikaye
    Parmak oyununun ardından ‘’Ailesini arayan kardan adam’’ hikayesine geçilir. Hikaye, hazırlanan hikaye kartları ile anlatılır.
    1.KART: KAPAK
    2. KART
    O gün, yılın ilk karı yağmıştı. Çocuklar hemen toplanıp, kendilerine kömür gözlü, havuç burunlu, sevimli bir kardan adam yaptılar. Çocukların sevinçli.hali kardan adamın da çok hoşuna gitmişti. Onların çevresinde koşup oynaması bir anda kardan adamı da canlandırmış gibiydi.
    3.KART
    Karanlık bastırıp da gece olunca çocuklar evlerine çekilince pek hüzünlendi. Kendisini çok yalnız hissetti. Öylesine üzüldü, öylesine üzüldü ki, neredeyse buzdan kalbi Çıt! diye kırılacaktı. Sonra, Belki de onları yeniden görebilirim, diye düşündü. Yavaşça yeniden doğrulup, en yakınındaki evin penceresine yaklaştı. İçeride çıtır çıtır yanan soba, camları iyice buğulamıştı. Baba, sobanın ağzına kürek kürek kömür atıyordu. Çocukların neşesine diyecek yoktu. Bir yandan buharı tüten çorbayı içerken, bir yandan da o gün okulda olanları anlatıyorlardı.

    4.KART
    Kardan adam üzüntüyle içini çekti. Kendisinin hiç evi, ailesi olmamıştı. Günübirlik yaşıyordu zaten. Üstelik şu sevimli afacanlar olmasa ayaklar altında ezilen bir tutam kardan başka bir şey olmayacaktı. Hele şu Güneş yüzünü birazcık gösterse, yaşamının o anda son bulacağını biliyordu.
    Birden kararını verdi. Daha önce kar tanelerinden birinin anlattığı o KUTUP denilen yere gidecekti. Böylece yıllarını birlikte geçirebileceği bir aileye de kavuşabilirdi.
    5.KART
    Ertesi sabah çocuklar sokağa çıktıklarında çok şaşırdılar. Her yan karlarla kaplıydı. Gece hava daha da soğuduğu için karlar erimemişti, ama bir gün önce yaptıkları kardan adam birdenbire yok olmuştu?
    6.KART
    Kardan adama gelince... Az gitti... Dere tepe düz gitti... Donmuş toprakların üzerinden, çatır çutur buzların arasından geçti. Sonunda Kutup bölgesine vardı. Önce buz gibi rüzgar karşıladı onu. Sonra siyah elbiseli penguenlerle, sevecen foklar sardı çevresini. Foklar küçük yüzgeçleriyle sağına soluna dokunup onunla arkadaş olmak istediklerini söylediler. Penguenlerin bir kısmı neşe içinde el çırpıp bu yeni dostu selamladılar.
    7.KART
    Bazıları da merakla havuç burnunu, çalı süpürgesiniçekiştirdi. Şakacı rüzgar, başındaki şapkayı kapıp kaçırdı. Kardan adam da onları pek sevmişti. Artık eriyip çamurlara karışmak yok, diye mırıldandı kendi kendine... Burada yıllarca yaşayabilirim.Ama bir süre sonra herkes kendi işine daldı gitti.
    8.KART
    Zavallı kardan adam yine tek başına kalmıştı. İlk kez kar ve buz onu titretti. İnanır mısınız, ağaçları, hatta güneşi bile özler oldu. Hele çocuklar... Hele o yaramaz çocuklar burnunda tüter olmuştu. Üstelik şimdi, istediği bir aileye ancak onların yardımıyla kavuşacağını da anlamıştı. Sevilmek istiyordu. Yaşamı bir gün bile sürse, birlerinin ona sarılması, onların sıcaklığını duyması gerekliydi.
    9.KART
    Çocuklar, ilkbaharın sevimli müjdecisi kuş cıvıltılarıyla uyandıkları bir sabah, sokakta hiç beklemedikleri bir konukla karşılaştılar. Kardan adam esrarengiz şekilde ortadan kaybolduğu gibi, yine aynı anlaşılmaz bir güçle ortaya çıkmış, onlara gülümsüyordu. Yemyeşil çimenlerle, papatyaların arasında durmuş, omuzlarına konan kuşların şarkılarını dinliyor gibiydi. Her halinden mutluluk içinde olduğu anlaşılıyordu.
    10.KART
    Köyün sokakları bir anda neşeli çığlıklarla doldu. Köyün her evinden bir iki çocuk koşarak çıkıp bu eski dostun çevresini sarıyordu. Bu güzel manzarayı gören güneş, bir buluta kendisini örtmesini rica etti. Biraz daha geç ısınıp, çocuklarla kardan adamın mutluluğunu elinden geldiğince uzatmaya çalıştı.
    11.KART
    Her geçen dakika eriyip toprağa karışan kardan adam ise mutlu gülücükler dağıtmaya devam ediyordu çevresine. Birkaç ay sonra yeniden buluşacaklarını biliyordu Artık, bu dünyada çocuklar var oldukça ve kar yağdıkça her kış yeniden doğacağına inanıyordu.
    Hikaye Sonrası
    Hikaye bittikten sonra çocukara kartları inceleyip incelemek istemedikleri sorulur. Çocukların istekleri doğrultusunda kartlar sırayla bakılmak için dağıtılır.
    Kartlar incelenip toplandıktan sonra hikaye ile ilgili çeşitli sorular sorularak hikaye çocuklara anlattırılır. Etkinlik tamamlanır.
    · Hikayemizin adı neydi?

    · Hikayemizin kahramanı kimdi? Kahramanımıza birisim koyalım mı?

    · Hikayenin başında neler olmuştu?

    · Kardan adam neden kutuplara gitmeye karar verdi?
    · Kutuplarda kardan adamı kimler karşıladı?
    · Kardan adam kutuplardan neden tekrar döndü?
    · Kardan adamı ilkbahar mevsiminde gören çocuklar ne yaptılar?
    · Hikayenin sonunda kardan adama ne oldu?
    YÖNTEM VE TEKNİKLER
    Görsel anlatım, soru-cevap
    MATERYALLER
    Hikaye kartları
    SÖZCÜKLER
    Kutup, günübirlik, esrarengiz
    KAVRAMLAR
    DUYGU: Mutlu,Üzgün, Şaşkın
    ZAMAN: Gece-gündüz,

    ETKİNLİKLE İLGİLİ İPUÇLARI
    • Hikaye etkinliğine geçerken çocukların rahatça görebileceği bir yere oturtulur.
    • Hikaye okunurken jest ve mimik hareketleri katılır, ses tonu gerekli yerlerde değiştirilerek çocukların dikkat ve ilgisi canlı tutulur.

    AİLE KATILIMI
    Çocukların evlerine bir yazı gönderilerek ailelerden çocukları ile birlikte bir kardan adam sanat etkinliği ya da karlı bir günde gerçek bir kardan adam yapmaları istenebilir.
    ETKİNLİĞİN DEĞERLENDİRİLMESİ
    Öğretmen Adayının Değerlendirmesi
    Çocuk Açısından:
    Öğretmen Açısından:
    Program Açısından:
    Uygulama Öğretmeninin Değerlendirmesi:
    Öğretmen AdayıUygulamaÖğretmeni
    gözde güzel olmuş ben aile katılımını eklemedim..birde en başa okulun adı tarih öğretmenin adı stajyer öğrencinin adını yazdım

  3. #283
    delikizege - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    15.Aralık.2009
    Nereden
    izmir
    Mesajlar
    103
    @delikizege







    arkadaşlar size bir sorum olacak bildiğim kadarıyla 2-6 tarihleri arasında ilk hafta uygulama yoktu.ben ayın 2 sinde gittiğmde hoca bana sana cuma günleri kaldı o gün gel dedi ve ayın 6 sında benim staj başladı.portfolyoya baktım 29 unda etkinliklerin bitip yüklenmesi gerekiyor.ama benim son oyun ve hareket etkinliği o zaman 29 undan sonraya kalmıs oluyor.ben mi anlamadım yoksa tarihlerimi ayarlayamamıslar.herkes staja pazartesi gitmiyoki cuma gidenlerde var ve benim ilk uygulama haftam ayın 13 ünde..nasıl olurda 4 etkinlik 29 una yetişir merak ettim..

  4. #284
    delikizege - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    15.Aralık.2009
    Nereden
    izmir
    Mesajlar
    103
    @delikizege







    ve arkadaşlar bir sorum daha var ben bu yeni plandan hiçbişey anlamadım küçük grup-büyük grup vs.hep bütünleştirilmiş etkinlik var ben türkçe etkinliğini ne ile birleştiricem o zaman?

  5. #285
    oz66oz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    07.Şubat.2012
    Mesajlar
    481
    @oz66oz







    kızlar ben bugün Türkçe ve müzik etkinliğini uyguladım valla canım çıkacaktı sınıf çok kalabalık bayağı yoruldum birde öğretmenimiz sınıf sizin dedi tek bi etkinlik değil bir çok şey yaptık çok yoruldum çooooook haftaya 1 tane değil bir çok oyun etkinliğiyle gideceğim ki o kadar vakit yapacak bir şeyler olsun.
    ayrıca ben raporu hazırlarkan sadece hikayenin ismini yazdım hikayeyi yazarsam baya zor olur uzun çünkü bir de hikaye öncesi sonrası diye belirtmedim direk madde madde öğretmen adayı şunu yapar bunu yapar şeklinde sıraladım ...
    olmaz mı sizce?

  6. #286
    c_CANSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    12.Şubat.2013
    Nereden
    İZMİR
    Mesajlar
    105
    @c_CANSU







    Alıntı oz66oz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kızlar ben bugün Türkçe ve müzik etkinliğini uyguladım valla canım çıkacaktı sınıf çok kalabalık bayağı yoruldum birde öğretmenimiz sınıf sizin dedi tek bi etkinlik değil bir çok şey yaptık çok yoruldum çooooook haftaya 1 tane değil bir çok oyun etkinliğiyle gideceğim ki o kadar vakit yapacak bir şeyler olsun.
    ayrıca ben raporu hazırlarkan sadece hikayenin ismini yazdım hikayeyi yazarsam baya zor olur uzun çünkü bir de hikaye öncesi sonrası diye belirtmedim direk madde madde öğretmen adayı şunu yapar bunu yapar şeklinde sıraladım ...
    olmaz mı sizce?
    canım Türkçe ve müzik birlikte mi uygulancak ben bu perşembe sadece Türkçe yapcam yani o bi ze göre mi ayarlanıyor . bi de hoca bize hikaye olsun müziği olsun yazın diyor ama hikayayi kısaca anlatabilirsin bence arkadaşım bende hiç bilmiyorum ama gözlemi de alıyorum bu sene ben ya onda öğretmen ve öğrenciler sunları yaptılar seklinde yazdım uygulama nasıl olcak bana da yardım edermisinz

  7. #287
    c_CANSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    12.Şubat.2013
    Nereden
    İZMİR
    Mesajlar
    105
    @c_CANSU







    Alıntı ..gözde.. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ETKİNLİK 1

    TÜRKÇE DİLİ ETKİNLİĞİ

    BİLİŞSEL GELİŞİM

    KAZANIM VE GÖSTERGELERİ

    Kazanım 1: Nesne/durum/olaya dikkatini verir.
    Göstergeleri:
    1. Dikkat edilmesi gereken nesne/durum/olaya odaklanır.
    2. Dikkatini çeken nesne/durum/olaya yönelik sorular sorar.
    3. Dikkatini çeken nesne/durum/olayı ayrıntılarıyla açıklar.


    DİL GELİŞİMİ
    KAZANIM VE GÖSTERGELERİ
    Kazanım 3: Söz dizimi kurallarına göre cümle kurar.
    Göstergeleri:
    1. Düz cümle kurar.
    2. Olumsuz cümle kurar.
    3. Soru cümlesi kurar.
    5. Cümlelerinde öğeleri doğru kullanır.
    Kazanım 10: Görsel materyalleri okur.
    Göstergeleri:
    1. Görsel materyalleri inceler.
    2. Görsel materyalleri açıklar.
    3. Görsel materyallerle ilgili sorular sorar.
    4. Görsel materyallerle ilgili sorulara cevap verir.
    5. Görsel materyalleri kullanarak olay, öykü gibi kompozisyonlar oluşturur.


    SOSYAL VE DUYGUSAL GELİŞİM
    KAZANIM VE GÖSTERGELERİ
    Kazanım 12: Değişik ortamlardaki kurallara uyar.
    Göstergeleri:
    3. İstekleri ile kurallar çeliştiğinde kurallara uygun davranır.



    ÖĞRENME SÜRECİ
    HikayeÖncesi Etkinlikler
    Sohbet
    Çocuklarla mevsimler hakkında sohbet edilir. Mevsimlerin ayları, özellikleri, her mevsimin doğaya getirdiği değişiklikler hakkında konuşulur. Ardından parmak oyununa geçilir.
    Parmak Oyunu
    KIŞ BABA
    Tık tık tık (el ile kapı çalma hareketi yapılır)
    -kim o (sağ el baş parmağı konuşturulur.)
    -Benim (sol el baş parmağı konuşturulur.)
    -Sen kimsin (sağ el baş parmağı konuşturulur.)
    -Ben kış babayım (sol el baş parmağı konuşturulur.)
    -Hem yağmur hem soğuk hem de karım (sol el baş parmağı konuşturulur.)
    -Kış baba bana ne getirdin (sağ el baş parmağı konuşturulur.)
    -Mandalina portakal biraz da soğuk getirdim (sol el baş parmağı konuşturulur.)
    -Ay üşüdüm git (sağ el baş parmağı konuşturulur, titreme hareketi yapılır.)
    -Gitmem 3 ayım var benim aralık, ocak, şubat. Sıkı giyinirsen, güzel beslenirsen benden sana zarar gelmez. Hoşça kal küçük çocuk. (sol el baş parmağı konuşturulur, giyinme ve yemek yeme hareketleri yapılır, el sallanır.)
    Hikaye
    Parmak oyununun ardından ‘’Ailesini arayan kardan adam’’ hikayesine geçilir. Hikaye, hazırlanan hikaye kartları ile anlatılır.
    1.KART: KAPAK
    2. KART
    O gün, yılın ilk karı yağmıştı. Çocuklar hemen toplanıp, kendilerine kömür gözlü, havuç burunlu, sevimli bir kardan adam yaptılar. Çocukların sevinçli.hali kardan adamın da çok hoşuna gitmişti. Onların çevresinde koşup oynaması bir anda kardan adamı da canlandırmış gibiydi.
    3.KART
    Karanlık bastırıp da gece olunca çocuklar evlerine çekilince pek hüzünlendi. Kendisini çok yalnız hissetti. Öylesine üzüldü, öylesine üzüldü ki, neredeyse buzdan kalbi Çıt! diye kırılacaktı. Sonra, Belki de onları yeniden görebilirim, diye düşündü. Yavaşça yeniden doğrulup, en yakınındaki evin penceresine yaklaştı. İçeride çıtır çıtır yanan soba, camları iyice buğulamıştı. Baba, sobanın ağzına kürek kürek kömür atıyordu. Çocukların neşesine diyecek yoktu. Bir yandan buharı tüten çorbayı içerken, bir yandan da o gün okulda olanları anlatıyorlardı.

    4.KART
    Kardan adam üzüntüyle içini çekti. Kendisinin hiç evi, ailesi olmamıştı. Günübirlik yaşıyordu zaten. Üstelik şu sevimli afacanlar olmasa ayaklar altında ezilen bir tutam kardan başka bir şey olmayacaktı. Hele şu Güneş yüzünü birazcık gösterse, yaşamının o anda son bulacağını biliyordu.
    Birden kararını verdi. Daha önce kar tanelerinden birinin anlattığı o KUTUP denilen yere gidecekti. Böylece yıllarını birlikte geçirebileceği bir aileye de kavuşabilirdi.
    5.KART
    Ertesi sabah çocuklar sokağa çıktıklarında çok şaşırdılar. Her yan karlarla kaplıydı. Gece hava daha da soğuduğu için karlar erimemişti, ama bir gün önce yaptıkları kardan adam birdenbire yok olmuştu?
    6.KART
    Kardan adama gelince... Az gitti... Dere tepe düz gitti... Donmuş toprakların üzerinden, çatır çutur buzların arasından geçti. Sonunda Kutup bölgesine vardı. Önce buz gibi rüzgar karşıladı onu. Sonra siyah elbiseli penguenlerle, sevecen foklar sardı çevresini. Foklar küçük yüzgeçleriyle sağına soluna dokunup onunla arkadaş olmak istediklerini söylediler. Penguenlerin bir kısmı neşe içinde el çırpıp bu yeni dostu selamladılar.
    7.KART
    Bazıları da merakla havuç burnunu, çalı süpürgesiniçekiştirdi. Şakacı rüzgar, başındaki şapkayı kapıp kaçırdı. Kardan adam da onları pek sevmişti. Artık eriyip çamurlara karışmak yok, diye mırıldandı kendi kendine... Burada yıllarca yaşayabilirim.Ama bir süre sonra herkes kendi işine daldı gitti.
    8.KART
    Zavallı kardan adam yine tek başına kalmıştı. İlk kez kar ve buz onu titretti. İnanır mısınız, ağaçları, hatta güneşi bile özler oldu. Hele çocuklar... Hele o yaramaz çocuklar burnunda tüter olmuştu. Üstelik şimdi, istediği bir aileye ancak onların yardımıyla kavuşacağını da anlamıştı. Sevilmek istiyordu. Yaşamı bir gün bile sürse, birlerinin ona sarılması, onların sıcaklığını duyması gerekliydi.
    9.KART
    Çocuklar, ilkbaharın sevimli müjdecisi kuş cıvıltılarıyla uyandıkları bir sabah, sokakta hiç beklemedikleri bir konukla karşılaştılar. Kardan adam esrarengiz şekilde ortadan kaybolduğu gibi, yine aynı anlaşılmaz bir güçle ortaya çıkmış, onlara gülümsüyordu. Yemyeşil çimenlerle, papatyaların arasında durmuş, omuzlarına konan kuşların şarkılarını dinliyor gibiydi. Her halinden mutluluk içinde olduğu anlaşılıyordu.
    10.KART
    Köyün sokakları bir anda neşeli çığlıklarla doldu. Köyün her evinden bir iki çocuk koşarak çıkıp bu eski dostun çevresini sarıyordu. Bu güzel manzarayı gören güneş, bir buluta kendisini örtmesini rica etti. Biraz daha geç ısınıp, çocuklarla kardan adamın mutluluğunu elinden geldiğince uzatmaya çalıştı.
    11.KART
    Her geçen dakika eriyip toprağa karışan kardan adam ise mutlu gülücükler dağıtmaya devam ediyordu çevresine. Birkaç ay sonra yeniden buluşacaklarını biliyordu Artık, bu dünyada çocuklar var oldukça ve kar yağdıkça her kış yeniden doğacağına inanıyordu.
    Hikaye Sonrası
    Hikaye bittikten sonra çocukara kartları inceleyip incelemek istemedikleri sorulur. Çocukların istekleri doğrultusunda kartlar sırayla bakılmak için dağıtılır.
    Kartlar incelenip toplandıktan sonra hikaye ile ilgili çeşitli sorular sorularak hikaye çocuklara anlattırılır. Etkinlik tamamlanır.
    · Hikayemizin adı neydi?

    · Hikayemizin kahramanı kimdi? Kahramanımıza birisim koyalım mı?

    · Hikayenin başında neler olmuştu?

    · Kardan adam neden kutuplara gitmeye karar verdi?
    · Kutuplarda kardan adamı kimler karşıladı?
    · Kardan adam kutuplardan neden tekrar döndü?
    · Kardan adamı ilkbahar mevsiminde gören çocuklar ne yaptılar?
    · Hikayenin sonunda kardan adama ne oldu?
    YÖNTEM VE TEKNİKLER
    Görsel anlatım, soru-cevap
    MATERYALLER
    Hikaye kartları
    SÖZCÜKLER
    Kutup, günübirlik, esrarengiz
    KAVRAMLAR
    DUYGU: Mutlu,Üzgün, Şaşkın
    ZAMAN: Gece-gündüz,

    ETKİNLİKLE İLGİLİ İPUÇLARI
    • Hikaye etkinliğine geçerken çocukların rahatça görebileceği bir yere oturtulur.
    • Hikaye okunurken jest ve mimik hareketleri katılır, ses tonu gerekli yerlerde değiştirilerek çocukların dikkat ve ilgisi canlı tutulur.

    AİLE KATILIMI
    Çocukların evlerine bir yazı gönderilerek ailelerden çocukları ile birlikte bir kardan adam sanat etkinliği ya da karlı bir günde gerçek bir kardan adam yapmaları istenebilir.
    ETKİNLİĞİN DEĞERLENDİRİLMESİ
    Öğretmen Adayının Değerlendirmesi
    Çocuk Açısından:
    Öğretmen Açısından:
    Program Açısından:
    Uygulama Öğretmeninin Değerlendirmesi:
    Öğretmen AdayıUygulamaÖğretmeni
    gözde Türkçe dil etkinliği uygulaması mı bu bu kadar ayrıntılı yazmamız gerekiyor mu yaa ben böle olcağını düşünmemiştim

  8. #288
    c_CANSU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    12.Şubat.2013
    Nereden
    İZMİR
    Mesajlar
    105
    @c_CANSU







    gözde okul deneyimini nasıl yazayım bana yardımcı olur musun nasıl yazmam konusunda

  9. #289
    mihriban45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    25.Ağustos.2011
    Nereden
    MANİSA
    Mesajlar
    162
    @mihriban45







    Alıntı c_CANSU Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gözde okul deneyimini nasıl yazayım bana yardımcı olur musun nasıl yazmam konusunda
    okul deneyimi ile ilgili örnek raporlar
    https://www.onceokuloncesi.com/o-f-s...ari-84414.html
    İNSAN AŞIK OLDUĞUNU NASIL ANLAR DİYE SORMUŞ ADAMIN BİRİ BİR BİLGİNE EĞER ONUNLA YAŞADIĞIN GÜNÜ GERİDE BIRAKMAK İSTEMİYOR AMA ÖBÜR GÜN O YİNE YANINDA OLDUĞU İÇİN ŞÜKREDİYORSAN BİLKİ SEN AŞIK OLMUŞSUN...!

  10. #290
    n_r_g_l - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üyelik tarihi
    06.Aralık.2013
    Nereden
    izmir
    Mesajlar
    6
    @n_r_g_l







    cansu bizim yazdığım etkinlikler cok eksiklik var bi kontrol et tekrar.

YORUM BIRAKMAK İÇİN ÜYE OLMALISINIZ !

ÜYE OLMAK İÇİN TIKLA

Benzer Konular

  1. AÖF Okul Öncesi 2.Sınıf Öğrencilerinin Paylaşım Başlığı (12-13 Öğretim Yılı )
    Konu Sahibi Rabia PEKKAN (rpekkan) Forum AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ
    Cevap: 1065
    Son Mesaj : 13.Eylül.2013, 17:22
  2. AÖF Okul Öncesi 1.Sınıf Öğrencilerinin Paylaşım Başlığı (12-13 Öğretim Yılı )
    Konu Sahibi Rabia PEKKAN (rpekkan) Forum AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ
    Cevap: 1
    Son Mesaj : 07.Eylül.2012, 16:29
  3. AÖF Okul Öncesi 3.Sınıf Öğrencilerinin Paylaşım Başlığı ( 11-12 Öğretim Yılı )
    Konu Sahibi Rabia PEKKAN (rpekkan) Forum AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ
    Cevap: 829
    Son Mesaj : 17.Ağustos.2012, 11:46
  4. AÖF Okul Öncesi 4. Sınıf Öğrencilerinin Paylaşım Başlığı ( 08-09 Öğretim Yılı )
    Konu Sahibi Tuba KALAYCI (tuba07-1903) Forum AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ
    Cevap: 62
    Son Mesaj : 21.Haziran.2009, 23:18
  5. AÖF Okul Öncesi 2. Sınıf Öğrencilerinin Paylaşım Başlığı ( 08-09 Öğretim Yılı )
    Konu Sahibi Tuba KALAYCI (tuba07-1903) Forum AÇIK ÖĞRETİM FAKÜLTESİ
    Cevap: 8
    Son Mesaj : 01.Haziran.2009, 01:35

Yetkileriniz

  • Konu Acma Yetkiniz Yok
  • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
  • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
  • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
  •  

Giriş

Facebook ile Baglan Giriş